Aktuality | svatební kapela, hudba na svatbu, maturitní ples, firemní akce

Kapitola první – Začátek

Historie kapely se začala psát na podzim roku 1999. Tehdy se na civilní službě v Knihovně Jana Drdy často bavili kolegové Lukáš Ondrušek (bubeník) a Vlasta Svoboda (klávesák) o muzice. Tou dobou působili v regionálních kapelách hrající od dechovky po bigbeat. Jednoho dne se dohodli, že až bude čas a příležitost, zkusí si spolu zahrát. Když pak o několik týdnů později (na přelomu října a listopadu) Lukáš oslovil nově příchozivšího "civilkáře" Petra Bětíka (aniž by si předtím cokoliv řekli, včetně jmen), zda nehraje na kytaru, k Lukášově úžasu odpověděl že ano. Stačilo se jen domluvit a zkusit si něco zahrát. Jelikož si ani jeden z členů přesně nepamatuje datum první veřejně-neveřejné zkoušky, kapela proto udává datum 1.11.1999.

Název vznikl docela rychle - Vlastu napadlo vzít počáteční písmena našich příjmení a po několika kombinacích vznikla zkratka B.O.S. K tomu jsme ještě přidali slovo Underground. Název Underground označoval prostory, v nichž se civilkáři denodenně setkávali, ale nakonec od toho jména upustili a ustálilo se na dnešním B.O.S. Zkouška proběhla úspěšně. Teď šlo jen o to, najít zkušebnu a také příležitost si zahrát. Zkušebnu jsme našli v prostorách bývalého Simply clubu, později v prostorách Knihovny Jana Drdy. Jako první příležitost si zahrát se naskytla v rámci prosincové rozlučky jejich kolegy Honzy Vymětala a únorová akce Martina Čápa v knihovně JD. Hraní se všem zaměstnancům i nám líbilo a tak nás napadlo, že se pokusíme nazkoušet ucelenější repertoár a "vylézt" s ním ven.

 

 

 

 

 

 

Sestava | svatební kapela, hudba na svatbu, maturitní ples, firemní akce

  BOSÁCI

  4 členná varianta. Kapela hraje klasický repertoár od dechovky přes popovou až po rockovou muziku, oldies hity i novinky ze současnosti. Vystupujeme na plesech, svatbách, větších firemních akcích, tanečních zábavách, open air festivalech a různých společenských akcích.
  >> objednat kapelu <<
  BOS TRIO

  Tříčlenná varianta - kytara, baskytara, bicí. Klasický český a anglický repertoár (bez dechovky). Kapela je vhodná na malé akce, narozeniny, svatby, rauty, firemní akce, vernisáže, do restaurací a hotelů.
  >> objednat kapelu <<